Szanowni Państwo!

Serwis pukhan.pl jest otwarty na kontakty z mediami. Jeśli macie Państwo pytania dotyczące działalności serwisu lub potrzebujecie komentarza albo wsparcia eksperckiego w zakresie Półwyspu Koreańskiego – prosimy kontaktować się z nami. Nasz zespół redakcyjny składa się z absolwentów i studentów polskich uczelni, pracowników naukowych, doktorantów a także z informatyka i kilkorga innych pasjonatów. Zapraszamy do współpracy!

Dr Nicolas Levi (E-mail: nicolas_levi@yahoo.fr, tel. kom: +48 506 357 804) – redaktor naczelny. CV dostępne tutaj)

levi-nicolas

Analityk CSPA, absolwent polsko-francuskich studiów MBA i doktor nauk społecznych. Wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej (Euroregional University of Economy). Adiunkt w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk.

Wykładał też na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Redaktor książki „Korea Północna: poszukując prawdy”, autor książki „Korea Północna – Aspekty Kulturalne Systemu politycznego” oraz grantowej książki „Kto rządzi w Korei Północnej?”. Współautor (z Edgarem Czop) książki „Kim jest Kim Dzong Un?” nagrodzonej przez portal granice.pl w kategorii literatura faktu. Nicolas Levi prowadzi i prowadził także działalność jako doradca inwestycyjny, tłumacz, konsultant polityczny, konsultant merytoryczny oraz konferansjer. Nabył doświadczenia biznesowego w Deloitte, Kulczyk Investment House i Francuskiej Izbie Handlowej w Warszawie. W ramach zrealizowanych projektów, współpracował z największymi firmami w Polsce.

Jest także autorem około 150 artykułów publicystycznych i naukowych. Publikował m.in. na łamach takich czasopism i serwisów internetowych jak „Najwyższy Czas!”, „Stosunki Międzynarodowe”, „DailyNK.com”, „Kontrateksty” i „Forum Rozwoju Edukacji Ekonomicznej”. Jest stałym konsultantem dla „Radio Free Asia” (Stany Zjednoczone) i „DailyNK.com” (Korea Południowa). Wypowiadał się na temat problematyki północnokoreańskiej m. in. w 24heures (Francja), The Guardian (Wielka Brytania), Jeune Afrique (Francja), Radio Free Asia (Stany Zjednoczone), TVN 24, TOK FM, TVP, Yonhap News (Korea Południowa) oraz portalach opiniotwórczych takich jak gazeta.pl, azjapacyfik.pl, psz.pl. Autor kilkunastu publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych.

Prowadzi autorski projekt naukowo-polityczny: nicolaslevi.wordpress.com. Mówi po angielsku, ma solidne podstawy języka koreańskiego i niemieckiego. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem małej Elenki.

Joanna Kuc – redaktorka

pobraneAbsolwentka Kulturoznawstwa (WWSH), autorka tekstów z zakresu szeroko rozumianej kultury, szczególnie stosunków międzykulturowych. Współpracowała z portalem StacjaKultura.pl. Obecnie jest jednym z redaktorów portalu Kontynent Warszawa. Wspiera działania fundacji Inna Przestrzeń. Jej pasją jest język francuski i angielski. Od kilku lat współpracuje z redaktorem portalu pukhan.pl w zakresie tekstów w języku polskim.

Edgar Czop – redaktor i PR manager

DCIM100MEDIA

Absolwent politologii na Collegium Civitas oraz stosunków międzynarodowych na Uczelni Łazarskiego, gdzie był przewodniczącym Koła Naukowego Młodych Dyplomatów. Ukończył roczny program dyplomatyczny w House of Diplomacy. Wielokrotnie wyróżniony w konkursie Primus Inter Pares Najlepszy Student RP. Beneficjent stypendium ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe. Analityk do spraw Korei, publicysta dla portalu mojeopinie.pl, redaktor portalu pukhan.pl, a przy tym wieloletni bloger (Świat, człowiek, toksyny). Do obszarów jego zainteresowań należą kwestie związane z Półwyspem Koreańskim, polityka energetyczna, polska polityka zagraniczna, stosunki transatlantyckie, Unia Europejska i przemiany społeczne zachodzące na całym globie. 

 

Konrad Klonowskiredaktor

Kandydat do matury w liceum ogólnokształcącym w Warcie. Od ponad sześciu lat interesuje się represyjnymi państwami, np. Arabią Saudyjska, Iranem czy właśnie Koreą Północną. Do portalu pukhan.pl postanowił dołączyć, ponieważ chce rozszerzać swoją wiedzę o tym najbardziej odizolowanym kraju świata.

Mateusz Wojnarowski – administrator

Programista w SNTX.pl, autor wielu aplikacji i rozwiązań webowych dla klientów krajowych i zagranicznych. Kwestią Korei Północnej interesuje się hobbystycznie od kilku lat, zaś programowaniem zajmuje się od 12 roku życia. Dba o stronę techniczną i wizualną serwisu (kiedy ma czas, a ma go bardzo mało) i dzielnie uczy Nicolasa Levi :-).

Wzieli udział w tworzeniu idei pukhan.pl

Andrzej Gembiak: Jest Magistrem Europeistyki na Politechnice Gdańskiej. Dalekim wschodem, a zwłaszcza Koreą Północną , interesuje się od kilku lat. Członek organizacji walczącej o prawa człowieka, Amnesty International. Marcin Cholewka: student informatyki w Bielsko-Białej, Daniel Gogloza: Politolog, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Od lat interesuje się polityką. Obiektem jego szczególnych zainteresowań politologicznych jest Korea Północna, a także sytuacja krajów byłego ZSRR, zwłaszcza Rosji i państw rejonu Kaukazu. Michał Gryniewicz: Magister politologii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W styczniu 2010 r. obronił pracę magisterską pt. Korea Północna – totalitarny reżim u progu XXI w. Koreą Północną interesuje się od kilku lat. Grzegorz Jastrzębski : Student V roku filologii rosyjskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, specjalizacja przekładoznawcza. W serwisie pukhan.pl zajmował się analizowaniem rosyjskojęzycznych serwisów poświęconych Korei Płn i tworzeniem na ich podstawie artykułów w języku polskim. Zainteresowany tematyką systemów totalitarnych, socjalizmem, dyktaturami. Zbigniew Klima: Politolog, absolwent Akademii Pedagogicznej. Pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. Tematyka badawcza: kultura i władza, systemy autorytarne i totalitarne oraz wpływ historii na miasto Oświęcim. Współtwórca portalu internetowego auschwitzmemento.pl. Autor licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych, ponadto realizator kilku reportaży oraz filmów dokumentalnych.