Przedstawiamy dzisiaj nowy tekst, który nam mówi jak tanio wyjechać do Korei Północnej.

Ogólnie odradzamy korzystać z polskich biur podróżnych lub z Koryo Tours: Są to drogie formy drogie wyjazdu.

Transport
Najtaniej jest wykupić bilet przez Moskwę do Pekinu. Taki bilet kosztuje około 2500 PLN. Co ciekawe, kiedy się go kupuje u Belavii, bilet jest tańszy o 10%. Zostało to sprawdzone przez autora. W Pekinie, żeby dotrzeć do centrum z lotniska można skorzystać z autobusu, który kosztuje 1,5 euro. Taksówka jest 8 razy droższa.

Wyjazd

Każdy uważa, że wyjazd do Korei Północnej to koszmar, ze potrzeba milionów, żeby tam dotrzeć. Umieściliśmy tutaj parę rad na temat takiego wyjazdu.

Owszem jest możliwe wyjechać do Korei Północnej za 700 euro. Jest to wykonalne w przypadku, gdzie podróżuje się z Chińczykami z Dandongu (granica chińska).

http://tmbrooklyn.go.51.net/

Autor skontaktował z właścicielem tej strony, szybka i sprawna odpowiedz.

Inna droższa alternatywa, którą polecam jest szwedzkie biuro podróży www.koreakonsult.com.

Kilka polskich biur proponują wyjazdy do Korei Północnej, ale za znaczne większe sumy, m. in. Logos Travel. Najbardziej znane biuro podróży zajmując się podróżami do Korei Północnej to Koryo Tours, które jest jednak droższe od Korea Konsult.

Można tez zapytać biura aby wyjechać z Dandongu, żeby wyszło taniej. (http://tmbrooklyn.go.51.net)

Podajemy linki do rosyjskich biur podróży:

http://amurturist.info/severnaya-koreya.html

http://www.parallel-dv.ru/607823777


Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, wyjazd do Korei Północnej jest drogą wyprawą. Trzeba liczyć się z wydatkiem minimum 6500 PLN na taki wyjazd. Autor radzi teraz wyjechać do Korei Północnej ze względu na silną złotówkę.

Uwaga ogólna
Wyjazd do Korei Północnej jest niepowtarzalną przygodą, ale polecamy uważać na to co się mówi i robi w tym kraju. Np. zdjęcia przy przyjściu granicznym są  skrupulatnie sprawdzane.

Nie można zapominać o wizie chińskiej z podwójnym prawem wjazdu na teren Chin.