W meczu rozegranym w austriackim Altach, Korea Północna zremisowała 2-2 z Grecją. Mecz stał na przyzwoitym poziomie, a piłkarze KRLD pokazali się z bardzo dobrej strony.

Już w drugiej minucie spotkania Grecy objęli prowadzenie po strzale Katsouranisa, który po fatalnym błędzie obrony północnokoreańskiej wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. W 23 min. Koreańczycy wyrównali po kapitalnym strzale zza pola karnego Jong Tae-Se, napastnika japońskiego Kawasaki Frontale. Na początku drugiej połowy, wprowadzony po przerwie Angelos Charisteas znów dał Grecji prowadzenie. Już trzy minuty później Jong Tae-Se wyrównał. W drugiej połowie piłkarze Chollima mieli sporą przewagę, której jednak nie potrafili udokumentować kolejnym trafieniem.

Piłkarze z Korei Północnej pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, po zakończonym meczu publiczność zgromadzona na stadionie w Altach żegnała ich gromkimi brawami. Gra piłkarzy Chollima była momentami bardzo efektowna, jednak mankamentem drużyny północnokoreańskiej pozostaje gra defensywna – zwłaszcza przy stałych fragmentach gry, po których Grecja zdobyła obie bramki.

Składy:

Grecja: Michalis Sifakis (Alexandros Tzorvas, 46), Sotiris Kyrgiakos (Avraam Papadopoulos, 46), Loukas Vyntra (Giourkas Seitaridis, 46), Vangelis Moras, Nikos Spiropoulos, Giorgos Karagounis (Christos Patsatzoglou, 62), Alexandros Tziolis, Costas Katsouranis, Fanis Gekas (Pantelis Kapetanos, 46), Dimitris Salpigidis, Georgios Samaras (Angelos Charisteas, 46).
Korea Północna: Ri Myong-guk (Kim Kyong-il, 46), Cha Jong-hyok, Pak Nam-chol, Ri Kwang-chon, Ji Yun-nam, Hong Yong-jo, Mun In-guk (Kim Kum-il, 83), Pak Chol-jin, Nam Song-chol (Ri Jun-il, 46), An Yong-hak, Jong Tae-se.

Na zdjęciu powyżej: Jong Tae-Se, zdobywca dwóch bramek dla KRLD.