Piłkarze Korei Północnej przegrali w sparingu z Nigerią, rozegranym w Johannesburgu 1-3 (0-1). Był to ostatni mecz kontrolny dla Chollima przed rozpoczynającym się w piątek Mundialem. Mecz odbył się w cieniu zamieszek, które wywołali kibice z Nigerii i RPA.

Tym razem gracze Chollima pokazali się ze znacznie gorszej strony, niż w niedawnym sparingu z Grecją. Widać było ogromną różnicę w warunkach fizycznych zawodników obu drużyn. Piłkarze KRLD długimi minutami nie mogli stworzyć sobie dogodnej sytuacji pod bramką nigeryjską. Prowadzenie dla drużyny afrykańskiej zdobył napastnik angielskiego Evertonu, Yakubu. Po zdobyciu bramki, Nigeryjczycy kontrolowali wydarzenia na boisku do końca pierwszej połowy. Drugą bramkę dla Nigerii strzelił z rzutu karnego Obinna w 62 min. Niedługo później kontaktową bramkę dla Chollima zdobył niezawodny Jong Tae-Se. Piłkarze KRLD ruszyli po tym trafieniu do zdecydowanych ataków. Jednak nadzieja na korzystny wynik została rozwiana w 80 min. meczu, kiedy sędzia pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi koreańskiemu Cha Yong-Hyokowi za zagranie ręką. W doliczonym czasie meczu Martins ustalił wynik meczu, strzelając głową z kilku metrów do pustej bramki.

Przed meczem oraz w jego trakcie doszło do zamieszek na trybunach. Na początku drugiej części meczu, spotkanie zostało przerwane na kilka minut.  Niezadowolenie kibiców spowodował fakt, że nie wszyscy zostali wpuszczeni na mecz. Wstęp na spotkanie Nigeria-KRLD był bezpłatny. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów, którzy rozdali 10 tysięcy bezpłatnych wejściówek. Furia afrykańskich fanów, którzy nie dostali się na mecz doprowadziła do zamieszek, w których zostało poważnie rannych kilkanaście osób. Zdarzenie to wywołało liczne pytania dotyczące bezpieczeństwa podczas Mistrzostw Świata.

NIGERIA – KOREA PÓŁNOCNA  3:1 (1:0)