W swoim  ostatnim meczu na Mistrzostwach Świata w RPA, Korea Północna przegrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 0-3 (0-2) po bramkach Yaya Toure, Romarica oraz Kalou. Drużyna Chollima kończy swój występ na Mundialu z trzema porażkami, zdobytą jedną bramką oraz dwunastoma straconymi.

Spotkanie KRLD z Wybrzeżem Kości Słoniowej miało jednostronny przebieg. Pamiętający sromotną porażkę z Portugalią gracze Chollima grali bardzo defensywnie. Jednak już po dwudziestu minutach było 2-0 dla graczy z czarnego lądu. W drugiej połowie piłkarze z Korei Północnej zagrali nieco lepiej. Pod koniec spotkania świetną okazję zmarnował Jong Tae Se. W między czasie piłkarze z zachodniej Afryki zdobyli trzecią bramkę, która jednak nie dała im awansu do 1/8 finału – Wybrzeże Kości Słoniowej potrzebowało ośmiobramkowego zwycięstwa z KRLD i musiało liczyć na porażkę Portugalii z Brazylią. Żaden z powyższych warunków nie został spełniony.

Tak oto kończy się przygoda piłkarzy Chollima z Mundialem. Gracze Korei Północnej zostaną zapamiętani, dzięki dobrej grze z Brazylią, której ulegli tylko 1-2. Zapewne jednak bardziej w historii Mistrzostw Świata zapisze się mecz z Portugalią, w którym rywale KRLD zwyciężyli aż 7-0. Pozostaje mieć nadzieje, że czasy się zmieniły także w Korei Północnej i piłkarze oraz trener Chollima nie poniosą żadnych konsekwencji w związku ze słabą postawą, jak to miało miejsce po Mundialu w 1966 r., w którym piłkarze północnokoreańscy spisali się znacznie lepiej – odpadli dopiero w ćwierćfinale…

Korea Północna – Wybrzeże Kości Słoniowej 0-3 (0-2)

Bramki:Yaya Toue(14.), Kofi Ndri Romaric(20.), Salomon Kalou(82.)

Korea Północna: Ri Myong-Guk – Ri Kwang-Chon, Cha Jong-Hyok, Pak Chol-Jin, Ri Jun-Il, Ji Yun-Nam – Mun In-Guk (67. Choe Kum-Chol) , An Yong-Hak, Pak Nam-Chol I – Hong Yong-Jo, Jong Tae-Se.
Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry – Arthur Boka, Kolo Toure, Emmanuel Eboue, Romaric (79. Seydou Doumbia) – Didier Zokora, Yaya Toure, Cheik Tiote – Gervinho (64. Aruna Dindane), Didier Drogba, Abdulkader Keita (64. Salomon Kalou).