O mundialowej reprezentacji Korei Północnej było ostatnimi czasy bardzo głośno za sprawą często serwowanych „na wyrost” sensacji. Żadne polskie media nawet słowem nie wspomną natomiast o sukcesach żeńskiej drużyny Korei w Mistrzostwach Świata U-20 w Niemczech.

(źródło: fifa.com)

 

Piłkarki pod wodzą Choe Kwang Sok spisują się nadzwyczaj dobrze, gdyż znajdują się na pierwszym miejscu Grupy G, przed takimi reprezentacjami jak Brazylia, Nowa Zelandia i Szwecja.
Drużyna dotychczas rozegrała dwa zwycięskie mecze, 13 lipca z Brazylią (1:0) i 16 lipca z Nową Zelandią (2:1). O wyniku pierwszego zadecydowała Ho Un Byol, która oddała celny strzał w ostatnich 30 minutach meczu. O fakcie poinformowała nawet agencja KCNA. W drugim spotkaniu, które odbyło się również w Bielefeld Yun Hyon Hi i  Kim Un Hyand zdobyły dla Korei Północnej bramki. Powyższe sukcesy nie powinny dziwić, gdyż Korea Północna została mistrzem U-20 z 2006 roku, a wicemistrzem w 2008.

Przed piłkarkami jeszcze jedno wyzwanie, które nie powinno znacząco wpłynąć na wyjście z grupy. 20 lipca w Augsburgu zmierzą się z reprezentacją Szwecji.

 

Źródła:fifa.com, KCNA, Wikipedia