Reprezentacja Korei Północnej w piłce nożnej kobiet do lat 17 odpadła w półfinale mistrzostw świata, rozgrywanych w Trynidadzie i Tobago. W meczu o finał piłkarki KRLD uległy swoim rówieśniczkom z Japonii 1-2.

Koreanki z Północy uchodziły za jedne z głównych faworytek turnieju, ponieważ od kilku lat należą do czołówki światowej w młodzieżowej piłce nożnej kobiet. Tak było także na turnieju mistrzowskim do lat 17, rozgrywanym w Trynidadzie i Tobago. Już jednak pierwsze spotkanie Korei Północnej na mundialu, z Nigerią, zakończyło się porażką obrończyń tytułu 2-3. Kolejne zwycięskie mecze nad Chile 3-0 oraz gospodyniami turnieju, Trynidadem i Tobago 1-0, przyniosły jednak Koreankom z Północy awans do ćwierćfinału rozgrywek. W meczu o półfinał rywalkami piłkarek północnokoreańskich były inne kandydatki do zdobycia tytułu mistrzyń świata – Niemki. Po zaciętym boju, ambitne Koreanki zwyciężyły 1-0, bramkę zdobyła Kim Kum Jong, najlepsza snajperka KRL-D, która zdobyła do tej pory 5 bramek na Mundialu.

W półfinale rywalkami Koreanek z Północy były Japonki. Kibice zgromadzeni na Stadionie im. Ato Boldona w Couvie obejrzeli zacięty mecz, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w drugiej połowie. Koreanki objęły prowadzenie w 59 min. po bramce Kim Kum Jong, jednak dziesięć minut później Japonki w ciągu 120 sekund zdobyły dwie bramki, które zadecydowały o losach meczu.

Koreankom z Północy pozostaje jeszcze mecz o 3. miejsce z Hiszpanią, która uległa w półfinale Korei Południowej 1-3. Mecz zostanie rozegrany 25 września o godz. 21 czasu polskiego. Transmisję z tego meczu będzie można zobaczyć na stronie www.fifa.com.

W 2008 roku Koreanki z Północy wygrały mundial do lat 17, rozgrywany w Nowej Zelandii. W finałowym meczu pokonały po dogrywce reprezentację USA 2-1.