Korea Północna jest gotowa do przeprowadzenia próby jądrowej, jeśli podejście do dialogu z nią się nie zmieni. Nie ma jednak wyraźnych oznak tego, że nastąpi to w najbliższym czasie. Won Sei-Hoon, minister administracji publicznej i bezpieczeństwa w Seulu, powiedział dzisiaj, że Korea Północna jest gotowa do przeprowadzenia kolejnego testu w każdej chwili, a budowa nowych obiektów, które mają w tym pomóc jest w toku.

 Korea Północna przeprowadziła pierwsze dwa testy nuklearne w październiku 2006 roku i w maju 2009 roku.
Agencja prasowa Yonhap News informowała w lutym, że KRLD kopie conajmniej dwa tunele mające służyć do testów jądrowych. Minister Won Sei-Hoon stwierdził też: „Wierzę, że Korea Północna będzie korzystać z testów jądrowych i działań wojskowych, jeśli dialog nie będzie przynosił oczekiwanych rezultatów.”
Seul i Waszyngton nie wierzą, że elektrownia wYongbyon została zbudowana z poszanowaniem międzynarodowych ustaleń, uważają, że jest ona dużym zagrożeniem dla regionu, i tak jak powiedział Won Sei-Hoon „nie wiadomo, gdzie są słabe punkty tej eletrowni, dlatego należy ją bacznie obserwować.”

Źródła: news.yahoo.com, AFP