Torturowani, maltretowani psychicznie, wykorzystywani do niewolniczej pracy, zabijani. Dramatyczny obraz sytuacji chrześcijan w Korei Płn. ukazuje film zrealizowany przez międzynarodową organizację Open Doors. Zobacz tutaj Ucieczka z KRLD

Dziewiąty rok z rzędu Korea Północna zajmuje pierwsze miejsce w Światowym Indeksie Prześladowań chrześcijan, sporządzonym przez międzynarodową ponadwyznaniową organizację Open Doors. Karą za praktyki religijne jest więzienie, obóz pracy lub egzekucja. Film zrealizowany przez Open Doors ukazuje dramatyczną sytuację chrześcijan w Korei Północnej i sposób w jaki traktowani są ludzie w obozach przymusowej pracy. Film opiera się na osobistych przeżyciach chrześcijan z Korei Północnej.

Skąd pochodzą informacje Open Doors n/t prześladowań:

Open Doors o sytuacji  chrześcijan w Korei Płn (na rok 2011):

Jeden wielu rysunków wykonanych przez byłego więźnia obozu pracy ukazujący sposób obchodzenia się z ludźmi przez obozowych nadzorców. Archiwum Open Doors Jeden wielu rysunków wykonanych przez byłego więźnia obozu pracy ukazujący sposób obchodzenia się z ludźmi przez obozowych nadzorców.

Co to jest Open Doors?

Założona w 1955r., chrześcijańska organizacja pozarządowa Open Doors pracuje dziś w ponad 60 krajach, w których chrześcijanie pozbawieni są wolności religijnej, uciskani i prześladowani: Afganistan, Irak, Indie, Chiny, Wietnam, Korea Północna… Celem organizacji jest umacnianie wspólnot chrześcijańskich osłabionych przez wrogie środowisko, nie występując jednocześnie „przeciwko” danej władzy, systemowi myślenia lub religii, ale „za” prześladowanym Kościołem. Założycielem Open Doors jest Holender Anne van der Bijl, dziś  znany na całym świecie jako „Brat Andrew”  (m.in. poprzez bestsellerową biografię „Boży Przemytnik” w Polsce wydaną przez Oficynę Wydawniczą Vocatio).

Film dokumentalny o bracie Andrew, historii Open Doors i działalności organizacji do zobaczenia TUTAJ

źródło tekstu można znaleźć tutaj