KRL-D jest gotowa do poprawy części warunków infrastrukturalnych w nadziei na przyciągnięcie chińskich turystów W ten sposób chce wykorzystać boom turystyczny panujący wśród mieszkańców Pekinu.

Hong Yin-chel, szef biura prasowego, zauważył, że KRLD oferuje wiele atrakcji turystycznych, począwszy od spektakularnego piękna poprzez dziedzictwo kulturowe ireligijne.

Uwagi te wygłosił podczas wystawy, która odbyła się w mieście przygranicznym Dandong w prowincji Liaoning.

„Staramy się promować modernizację obiektów turystycznych i osiągnąć bardzo dobre wyniki. Witamy turystów z całego świata, a zwłaszcza z Chin,” powiedział.

Liczba chińskich turystów podróżujących do KRLD wystrzeliła w ciągu ostatnich dwóch lat. Tylko w zeszłym roku około 60.000 – 70.000 chińskich turystów odwiedziło Koreę Północną, zgodnie z przewidywaniami Sin Kyong-jin.

Przełom w rynku turystycznym pojawił się w 2010 roku, kiedy Chiny wymieniły KRLD jako kraj turystyczny. W rezultacie, wiele firm turystycznych rozpoczęło badanie tego tajemniczego rynku”, powiedział Yang Chunkai, dyrektor China International Travel Service w Dandong .

Podróż do KRLD kiedyś oznaczała się małym stopniem zarobku – obszar został ograniczony do mieszkańców Dandong i KRLD nie wyrażała się pozytywnie o tym, powiedział Yang.

Dodał, że spodziewa się aby jego firma, wysłała 40.000 turystów do KRLD w tym roku, w porównaniu z 20.000 w 2010 roku.

Analitycy twierdzą, że KRLD przesunęła punkt ciężkości z wojska na rozwój gospodarcy od 2007 roku i skupia się na rozwoju przemysłu lekkiego, rolnictwa i usług.

„Branża turystyczna jest niskonakładowa, ale czyni szybkie zyski. Jest to zgodne z pragnieniem KRLD na szybkie i bezpieczne pieniądze w taki sposób, jak to jest możliwe”, powiedział Lu Chao, specjalista w badaniach koreańskich Peninsula w Akademii Nauk Społecznych Liaoning.

„Ponieważ rynek ten jest dopiero co otwarany, KRLD zachowuje niepowtarzalny urok dla chińskich turystów, a zwłaszcza wśród tych, w wieku 50 lat. Mają dobre wrażenia o kraju ze względu na popularność filmów i piosenek z KRLD wśród ich młodzieży oraz rówieśników, „wyjaśnił.

Ponadto, koszty podróży do KRLD są również stosunkowo konkurencyjne, cztery dni wycieczki z Dandong do Phenianu cenie około 2.500 juanów ($ 400).

Aby przyciągnąć więcej turystów, biura podróży z obu krajów opracowały pakiet nowych produktów.

Wycieczki koleją między Tumen w prowincji Jilin i Mount Chilbo w północno-wschodniej KRLD rozpoczęły się w kwietniu tego roku, a od początku tego roku, chińscy turyści mogą nawet jeździć samodzielnie do Phenianu z Yanji, w zależności od lokalnych urzędników turystycznych.

KRLD również uruchomiła swój pierwszy lot czarterowy z Phenianu do Yanji w lipcu.

KRLD również uprościć swoje procedury wizowe – chińscy turyści muszą tylko dostarczyć paszport.

James Macgregor, ekspert turystyki z UNDP, wyraził zaufanie w rozwój przemysłu turystycznego w Azji Północno-Wschodniej.

„Ten region jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków turystycznych na świecie. Potencjał do ustanowienia transgranicznych szlakach turystycznych jest gigantyczny głównie z powodu rosnącego popytu na rynkach Chin i innych krajów”, podkreślił.

Hoon Choi, dyrektor UNDP Tumen Sekretariatu, powiedział, że przemysł turystyczny jest to dobry wybór dla KRLD, dodając, że transgraniczna turystyka wzmocni regionalny dobrobyt i bezpieczeństwo.

Jednakże, osób z branży narzekali, że infrastruktura KRLD nie jest gotowa do obsłużenia większej ilości zagranicznych turystów.