Zachęcamy do zapoznania się z naszym projektem filmowym o nazwie #Klatka. Czy mamy przed sobą coś frapującego i nietypowego? Z całą pewnością: tak.

Klatka – symbol zamknięcia, ucisku. Mamy przed oczyma obraz krat, smutnego więźnia błagającego o pomoc zamykanego w pomieszczeniu. A może klatka oznacza niemożność znalezienia rozwiązania? Utknięcie w czterech ścianach uniemożliwia przecież dostrzeżenie tej „piątej”, z innego wymiaru, która może okazać się rozwiązaniem. Ostatecznie może wzbudzać zupełnie inne skojarzenie – obraz taśmy filmowej, powoli, klatka po klatce.

Wielu z zainteresowanych Koreą na pewno widziało filmy na różnych portalach społecznościowych, które poruszają tematykę Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Teraz do każdego z nich podejdziemy odrębnie i poświęcimy mu odpowiednią ilość czasu. Znajdziemy ujęcia zapuszczonych stref, zauważymy pozornie smutnych ludzi składających kwiaty pod pomnikiem ówczesnych przywódców (Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila), zwrócimy uwagę na wszelkie sztuczki indoktrynacyjne stosowane w produkcjach rządowych.

Czy to filmy propagandowe, czy to te, będące prywatnymi relacjami (jak wiadomo, do Korei można udać się osobiście), czy jeszcze inne, poruszające tematykę koreańską daleko poza nią. Wszystko, co ciekawe, na pewno zjawi się na portalu. Nie ma potrzeby obawiać się o to, że weźmiemy pod analizę materiał, którego nie sposób znaleźć w sieci. Do każdej #Klatki dołączymy odnośnik z opisywanymi ujęciami. Średnio raz w tygodniu będzie publikowany nowy materiał. Zachęcamy do śledzenia postępów naszego projektu.

Dotychczas światło dzienne ujrzały:

#Klatka 1 – Wakacje w Korei Północnej

#Klatka 2 – Kraj sierpem i młotem płynący

#Klatka 3 – Nie mówcie mojej mamie, że jestem w Korei Północnej

#Klatka 4 – Mazurek w Phenianie

#Klatka logo

Autor logo: Nec design. (fanpage)