Świat na Ekranie oraz DKF Overground serdecznie zapraszają na pokaz filmu „Pod opieką wiecznego słońca” w reż. Witalijego Manskiego oraz spotkanie z Nicolasem Levi – ekspertem Centrum Studiów Polska-Azja i główny redaktor portalu pukhan.pl.
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28.03 o godzinie 19:00, w sali nr 105 budynku głównego SGH.

Opis filmu:
Ceniony rosyjski reżyser Witalij Manski rozpoczął realizację propagandowego filmu na zlecenie samego rządu Korei Północnej . Przedstawiciele władz nie wiedzieli jednak, że reżyser nigdy nie wyłączał kamery – co dało szokujący obraz indoktrynacji północnokoreańskiego społeczeństwa. Wszystkie sceny „prawdziwego” życia zostały bowiem zainscenizowane. To jest film o idealnym życiu w idealnym kraju. Każdy Koreańczyk jest gotów poświęcić życie dla swojej ojczyzny. Widzimy proces krzewienia ideałów. Prawdziwa rzeczywistość jest jednak daleka od tego utopijnego obrazu. To władza reżyseruje każdą scenę, narzucając wszystko, łącznie z ludzkimi reakcjami. Całość okazuje się przerażającą choreografią oszustwa, równie surrealistyczną, co złowrogą, a my mamy wrażenie, że oglądamy nową wersję „The Truman Show”.

Po filmie serdecznie zapraszamy na dyskusję z ekpertem CSPA – Nicolasem Levi, który opowie nam więcej o reżimie Kim Dzong Una, „Spartakiadzie” oraz odpowie na każde nurtujące nas pytanie.

KIEDY? 28 marca 2017, godz. 19:00
GDZIE? Sala 105, budynek G SGH
WSTĘP WOLNY!

ZAPRASZAMY!