Szanowni Państwo!

Serwis pukhan.pl jest otwarty na kontakty z mediami. Jeśli macie Państwo pytania dotyczące działalności serwisu lub potrzebujecie komentarza albo wsparcia eksperckiego w zakresie Półwyspu Koreańskiego – prosimy kontaktować się z nami. Nasz zespół redakcyjny składa się z absolwentów i studentów polskich uczelni, pracowników naukowych, doktorantów a także z informatyka i kilkorga innych pasjonatów. Zapraszamy do współpracy!

Dr Nicolas Levi – redaktor naczelny

CV dostępne tutaj

nicolas_levi@yahoo.fr

Informacje o dr Nicolasa Leviego w:

Analityk CSPA, absolwent polsko-francuskich studiów MBA i doktor nauk społecznych. Wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej (Euroregional University of Economy). Adiunkt w Instytucie Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca w Akademii Finansów Vistula oraz w Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej. Wykładał też na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Autor:

  • A statistical analysis of the North Korean overseas laborers in Poland during the period 2000-2017. Current Status and Prospects (Asian Century, 2018).
  • Nic nie wiem o Korei Północnej (Asian Century, 2018).
  • Korea Północna. Zarys ewolucji systemu politycznego. (Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych, 2016).
  • Kto rządzi w Korei Północnej (Dialog 2014).
  • Korea Północna – Aspekty Kulturalne Systemu politycznego (Askon, 2013).

Współautor:

  • Kim jest Kim Dzong Un? (Kwiaty Orientu, 2015) nagrodzonej przez portal granice.pl w kategorii literatura faktu. Współautor: Edgar Czop.

Redaktor:

Korea Północna: poszukując prawdy (Kwiaty Orientu, 2012).

Nicolas Levi prowadzi i prowadził także działalność jako doradca inwestycyjny, tłumacz, konsultant polityczny, konsultant merytoryczny oraz konferansjer. Nabył doświadczenia biznesowego w Deloitte, Kulczyk Investment House i Francuskiej Izbie Handlowej w Warszawie. W ramach zrealizowanych projektów, współpracował z największymi firmami w Polsce.

Jest także autorem około 150 artykułów publicystycznych i naukowych. Publikował m.in. na łamach takich czasopism i serwisów internetowych jak „Najwyższy Czas!”, „Stosunki Międzynarodowe”, „DailyNK.com”, „Kontrateksty” i „Forum Rozwoju Edukacji Ekonomicznej”. Jest stałym konsultantem dla „Radio Free Asia” (Stany Zjednoczone) i „DailyNK.com” (Korea Południowa). Wypowiadał się na temat problematyki północnokoreańskiej m. in. w 24heures (Francja), The Guardian (Wielka Brytania), Jeune Afrique (Francja), Radio Free Asia (Stany Zjednoczone), TVN 24, TOK FM, TVP, Yonhap News (Korea Południowa) oraz portalach opiniotwórczych takich jak gazeta.pl, azjapacyfik.pl, psz.pl. Autor kilkunastu publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych.

Prowadzi autorski projekt naukowo-polityczny: nkreports.wordpress.com. Mówi po angielsku, ma solidne podstawy języka koreańskiego i niemieckiego. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem.

Edgar Czop – redaktor i PR manager

Absolwent politologii na Collegium Civitas oraz stosunków międzynarodowych na Uczelni Łazarskiego, gdzie był przewodniczącym Koła Naukowego Młodych Dyplomatów. Ukończył roczny program dyplomatyczny w House of Diplomacy. Wielokrotnie wyróżniony w konkursie Primus Inter Pares Najlepszy Student RP. Beneficjent stypendium ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe. Analityk do spraw Korei, publicysta dla portalu mojeopinie.pl, redaktor portalu pukhan.pl, a przy tym wieloletni bloger (Świat, człowiek, toksyny). Do obszarów jego zainteresowań należą kwestie związane z Półwyspem Koreańskim, polityka energetyczna, polska polityka zagraniczna, stosunki transatlantyckie, Unia Europejska i przemiany społeczne zachodzące na całym globie.

Mateusz Wojnarowski – administrator

Programista w SNTX.pl, autor wielu aplikacji i rozwiązań webowych dla klientów krajowych i zagranicznych. Kwestią Korei Północnej interesuje się hobbystycznie od kilku lat, zaś programowaniem zajmuje się od 12 roku życia. Dba o stronę techniczną i wizualną serwisu (kiedy ma czas, a ma go bardzo mało) i dzielnie uczy Nicolasa Levi :-).

Wzieli udział w tworzeniu idei pukhan.pl

Joanna Kuc: pracownik Polskiej Akademii Nauk. Andrzej Gembiak: Jest Magistrem Europeistyki na Politechnice Gdańskiej. Dalekim wschodem, a zwłaszcza Koreą Północną , interesuje się od kilku lat. Członek organizacji walczącej o prawa człowieka, Amnesty International. Marcin Cholewka: student informatyki w Bielsko-Białej, Daniel Gogloza: Politolog, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Od lat interesuje się polityką. Obiektem jego szczególnych zainteresowań politologicznych jest Korea Północna, a także sytuacja krajów byłego ZSRR, zwłaszcza Rosji i państw rejonu Kaukazu. Michał Gryniewicz: Magister politologii Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W styczniu 2010 r. obronił pracę magisterską pt. Korea Północna – totalitarny reżim u progu XXI w. Koreą Północną interesuje się od kilku lat. Konrad Klonowski: Student. Grzegorz Jastrzębski: Student V roku filologii rosyjskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, specjalizacja przekładoznawcza. W serwisie pukhan.pl zajmował się analizowaniem rosyjskojęzycznych serwisów poświęconych Korei Płn i tworzeniem na ich podstawie artykułów w języku polskim. Zainteresowany tematyką systemów totalitarnych, socjalizmem, dyktaturami. Zbigniew Klima: Politolog, absolwent Akademii Pedagogicznej. Pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu. Tematyka badawcza: kultura i władza, systemy autorytarne i totalitarne oraz wpływ historii na miasto Oświęcim. Współtwórca portalu internetowego auschwitzmemento.pl. Autor licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych, ponadto realizator kilku reportaży oraz filmów dokumentalnych.